Dne 20.05.2022 technická přestávka od 13.00. do 15.30

Je to již více jak pět let, kdy převzal vedení firmy Apple Tim Cook. Je to poměrně dlouhá doba, kdy vykonává tuto funkci a je potřeba si zapamatovat to, že za dobu vedení a rozhodování o krocích společnosti se Apple hodně zvedl, udělal řadu zajímavých produktů a celkově se ji maximálně daří, což je rozhodně skvělá věc.

Nyní, po pěti letech vedení společnosti Timem Cookem se mu dostavil a podařil získat obrovský bonus, který je v akciích a činí přesně 100 milionů dolarů, což je neuvěřitelná částka. Tento finanční bonus je vázaný na působení Tima Cooka v roli CEO společnosti a také za všechny úspěchy, které za pět let dokázal vybudovat.

(obrazek)

Tim Cook tedy obdržel obrovskou odměnu, který má 980 tisíc akcií v hodnotě přesně 106,7 milionů dolarů. Zajímavostí je fakt, že pokud se bude samotnému Timovi takto dařit i dále, dostane v roce 2021 další odměnu od společnosti Apple a to v hodnotě 500 milionů dolarů, což je opět neuvěřitelná suma, kterou si běžný člověk ani nedokáže představit.

Za dobu vedení společnosti Timem Cookem byla představena celá řada novinek a skvělých produktů jako je například Aple Watch, MacBook PRO s retina displejem, nebo třeba 12" MacBook či iPad PRO a celá další řada drobnějšího příslušenství.

Podle všech propočtů a novinek je firma Apple nejhodnotnější firmou na celém světě, takže není rozhodně pochyb o tom, proč by neodměnila samotného CEO Tima Cooka. Akcie firmy stouply od nástupu Tima Cooka do funce CEO o více jak 132%, což je neuvěřitelně krásné číslo a hlavně obrovský nárůst.

Pevně věříme, že se mu povede takto i v dalších letech, Apple bude stále více prosperovat a hlavně uvádět na trh daleko lepší a propracovanější, než si umíme představit. Apple udává směr technologiím v dnešní době a bude to tak zřejmě i několik dalších let, což je rozhodně dobře.

05.09.2016