Nejvíce očekávaným produktem letošního roku jsou bezesporu nové iPhony, které by měly přijít již ve svoji celkově sedmé verzi. Nicméně na druhé zařízení se čeká již dva roky - jedná se o MacBooky, které by měly být letos také aktualizované a celkově upgradované. Bohužel žádné další informace nejsou dostupné, což je rozhodně škoda.

Podle posledních informací by se World Wide Developers Conference (zkratkou WWDC) měla konat den 13. Června v kongresovém centru v San Franciscu. Nicméně všechny okolnosti zatím nasvědčují tomu, že by se během této konference měla konat i Apple konference a představení nových produktů by mělo také právě v tento den přijít. Nicméně oficiálně zatím není nic bohužel potvrzeno. Na druhou stranu je to poměrně hodně zajímavé, jelikož se jedná o developerskou konferenci, která se spíše zaměřená na IT a technologie, než na nové produkty.

(obrazek)

Nové MacBooky by měly být osázeny novým procesorem z řady Skylake a celková architektura přinese srovnání s Broadwellem, nicméně s přepracovaným designem, což bude mít za následek o poznání větší výkon celého zařízení a také zlepšení a prodloužení výdrže baterie MacBooku, což je opět další zlepšení, které budou jeho uživatelé milovat.

Dále bychom se měli také dočkat paměti DDR4, dále také rozhraní Thunderbolt 3 generace a mimo jiné také nových čipů Iris Pro. Podle dostupných, nicméně bohužel zatím oficiálně nepotvrzených informací by se měly nové MacBooky opět objevit ve verzi 13" a větší 15" verze, která je poměrně hodně oblíbená.

Další domněnky také znázorňují to, že by se měly MacBooky ztenčovat a verze Pro by měla být stejně tenká jako je verze Air. Nicméně se jedná o nepodložené informace a vše může být ještě jinak. Další novinkou by měl být OLED displej obrazovky a přítomnost ForceTouch je již samozřejmostí.

Ceny by se měly pohybovat okolo 1500 USD za 13" verzi MacBooku a 15" verze nového MacBooku by měla vyjít na nějakých 2800 USD. Nicméně uvidíme jaká bude realita.

23.05.2016