Nedávno jsme se dozvěděli, že Apple údajně pracuje na vývoji brýlí pro umělou realitu. Informace pochází ze zdroje uvnitř společnosti Zeiss, který by měl na tomto projektu spolupracovat s Applem.

Navíc společnost Zeiss už jeden headset pro virtuální realitu na triku má a za cenu okolo 3 000 Kč jej můžete koupit i u nás. Jedná se o model VR One Plus, který je schopen z téměř jakéhokoliv smartphonu vytvořit přístroj virtuální nebo rozšířené reality. Toto odvětví se poslední dobou velmi rychle rozvíjí a první vlaštovky už začaly prodávat i společnosti Samsung a Google, takže Apple je oproti nim mírně pozadu. Příští rok by měl ztrátu dohnat a představit svůj vlastní headset pro virtuální realitu.

I když vycházíme spíše ze spekulací, zdá se, že na nich něco pravdy bude a Apple se v příštím roce opravdu pokusí uspět i na trhu s hardwarovými výrobky pro virtuální realitu. Už dříve Tim Cook prohlásil, že vývoj umělé inteligence, prostředků pro virtuální realitu i rozšířenou realitu považuje za velmi důležitý.

Navíc i když nebudeme uvažovat to, že Cook sám vidí v rozšířené realitě budoucnost, vidíme další ukazatele toho, že Apple se tímto směrem vydá. Existují důkazy, že Apple prostřednictvím různých přetahování zaměstnanců z dalších firem a nakupování divizí větších společností vytváří mezinárodní vývojový tým pro oblast virtuální reality. Jedná se o specialisty na snímání pohybu ze společnosti Faceshift, počítačového startupu Perceptio i dalších firem. Apple pracuje i na vývoji transparentních displejů, map s podporou rozšířené reality a dalších technologií, které mají s touto oblastí co do činění.

(obrazek)

11.01.2017