Aplikace, která pochází přímo z dílny společnosti Apple a to konkrétně aplikace Apple Maps získává v poslední době poměrně hodně velké, významné a velmi příjemné aktualizace, které dělají z této aplikace dokonalou a moderní navigaci a hlavně i další doplňující věci, které si rozhodně zamilujete a to i během klasického pracovního i volného dne.

V aplikaci Apple Maps budete pod novým operačním systémem pro iPad a iPhone iOS 10 vidět mnoho novinek a to například dopravní situaci na místě, které si sami zvolíte. Při plánování cesty na nějaký výlet budete tedy moci vybrat tu nejlepší a optimální trasu, díky které nebudete trávit hodiny v koloně.

(obrazek)

Dále Vám nové Apple Maps ukáží například i takové drobnosti jako je kapacita parkovišť v obchodních centrech, což je skvělá novinka, kterou budete rozhodně využívat a alespoň pro představu se na místní kapacity parkovišť kouknete.

Informace o dopravě jsou jednou z dalších a poměrně hodně velkých novinek, které budete při cestování a řízení auta denně používat. Na displeji svého iPhonu nebo iPadu, kde bude spuštěná právě aplikace Apple Maps si necháte zobrazit také aktuální informace o dopravě a sama aplikace Vám bude napovídat lepší a ideálnější cestu, kterou můžete zvolit.

Pochopitelně budou tyto možnosti dostupné nejdříve pro velká města, které budou většinou v USA, nicméně postupem času se Apple rozhodně dostane i na Českou republiku, kde bude tato navigace opět velmi oblíbená.

V iOS 10 a aplikaci Apple Maps si budete také moci například zadat na místě, kde zaparkujete auto svůj bod, ke kterému se za několik hodin necháte automaticky navigovat, jelikož mnoho lidí z nás pobíhá po parkovišti a neví, kde má svoje auto zaparkované - tato malá funkcionalita tento problém velmi rychle vyřeší, což bude skvělé.

26.08.2016