Jestliže v je Vás v rodině více, kro vlastníte iPhone a posíláte si mezi sebou zprávy pomocí služby iMessage, které jsou mezi uživateli iOS zdarma, rozhodně si posíláte denně hned několik desítek zpráv, nebo i obrázků. V tomto případě může jednou dojít k závěru, že bude mít aplikace Zprávy několik GB místa, což se Vám zřejmě líbit nebude.

V dnešním článku se společně podíváme na jak promazat staré zprávy a to automaticky. Pokud je promazáváte tak, že vezmete jeden kontakt, otevřete si komunikaci, kterou vedete mezi sebou a jím a postupně jednu po druhé mažete - na tento neefektivní a zdlouhavý proces zapomeňte, jelikož se podíváme na lepší.

Jestliže chcete rychle a hlavně efektivně promazat staré zprávy v iPhone, nejlepší je přejít do samotného Nastavení, dále na Zprávy. Zhruba v polovině obrazovky najdete možnost Historie zpráv, kde jsou tři možnosti:

  • Ponechat zprávy 30 dnů
  • Ponechat zprávy 1 rok
  • Ponechat zprávy Trvale

Pochopitelně stačí vybrat jednu vhodnou možnost, kterou aplikujete na svoje zprávy a data, která jsou v nich obsažena. V každém případě se jedná o velmi užitečnou funkci, díky které budete mít v telefonu spousty volného místa, které jistě tolik potřebujete.

Mnozí lidé si to neuvědomují, nicméně pokud si posíláte hodně obrázky, fotky, ale také videa nebo zvukové stopy, kapacita paměti se velmi rychle plní, což je velmi nepříjemná věc, kterou můžete velmi rychle a efektivně odbourat a to v případě pokud si nastavíte například uchovávání zpráv po dobu 30 dní.

Po uplynutí této nastavené doby se zprávy automaticky promažou, což má opět za následek daleko větší prostor pro muziku, fotografie a další data, která budete potřebovat.

Návod je jednoduchý a pevně věříme, že Vám pomůže získat několik GB volného místa.

29.09.2016