18.11 zavřeno

Letošní rok, tedy roky 2016 je plně ve znamení nejrůznějších novinek, co se produktů společnosti Apple týče. Různí spekulanti přemýšlejí jak nejrůznější zařízení vylepšit, udělal je ještě daleko lepší, modernější a hlavně použitelnější. Martina Hájka budete zcela jistě znát, jelikož o něm píší i zahraniční média, což je na kluka z České republiky, který dělá to, co ho baví skvělá vizitka.

Martin Hájek připravil kromě velice zdařilých a moderních konceptů iPhone 7 a MacBooku také i novou bezdrátovou Apple klávesnici, kterou si již můžete zakoupit. Pochopitelně tu, kterou oficiálně vydala společnost Apple, nikoli tu, kterou Martin Hájek navrhnul - nicméně by to upřímně rozhodně nebylo nic špatného.

Již oficiálně představená nová bezdrátová klávesnice pro MacBook nebo iMac je dokonale udělaná, moderní, nízká a skvěle ovladatelná - nicméně na druhou stranu ji něco chybí. To něco je přesně to, co sám Martin Hájek do svého konceptu přidal a co udělá z v uvozovkách obyčejné Apple klávesnice něco moderního, luxusního a hlavně dokonale použitelného.

(obrazek)

Na novém konceptu klávesnice od společnosti Apple je přidaná horní lišta, která slouží jako dotyková plocha pro další součásti a tlačítka, kterými budete moci ovládat samotné nastavení nebo další prvky, které jsou po ruce.

Dále můžete mít v horní dotykové liště zobrazené ikony, které jsou v docku na Macu, což by bylo dokonale čisté a moderní ploše a ještě větší přehlednosti, jelikož člověk následně může většinu ovládat pomocí klávesnice, což je nesmírně praktické a hlavně použitelné a efektivní - což Apple miluje, takže bychom se ani nedivili, kdyby do budoucna Apple právě tuto novinku nějakým způsobem do klávesnice aplikoval.

Apple klávesnice je po posledním updatu moderní a hlavně už jenom bezdrátová a také bez baterií, které jsou ve většině případů nesmírně otravné, což sami jistě uznáte.  Obsahuje nabíječku, která má stejný konektor jako právě nabíječka pro iPhone 5 a novější zařízení.

Uvidíme, jestli se koncept samotného Martina Hájka bude někdy realizovat.

16.07.2016