Pokud čím dál tím častěji používáte svůj iPhone pro zobrazování webových stránek na svém telefonu, rozhodně víte, že jsou klasické stránky upravovány pro mobilní zařízení a to osekanou grafikou, celkově menším a hlavně jednodušším provedením. Webové stránky sami rozpoznají podle velikosti displeje z jakého zařízení na ně přistupujete a podle toho upraví většinou také svoje rozložení a rozmístění jednotlivých prvků.

(obrazek)

Mnohdy se webové stránky zobrazují trošku odlišně, než jste na ně navyknutí z počítače nebo notebooku - nicméně je to logické, že se na menším displeji budou pro ušetření dat a obsahu načítat v jednodušší verzi. Jednak se zrychlí načítání obsahu a všech doplňků, ale také nebudete tolik čerpat například svoje mobilní data a zdlouhavě čekat, než se Vám webové stránky v mobilu načtou.

Nicméně pokud i přes tyto informace chcete v iPhone zobrazit webové stránky v jejich plném zobrazení, můžete postupovat podle tohoto snadného a rychlého návodu, který Vám přinášíme. Jedná se o návody, které jsou určené pro iPhone a iPod Touch – tedy pro zařízení, kde se automaticky zobrazují ihned mobilní stránky. Pojďme si ukázat, jak docílit plného zobrazení webových stránek i na iPhone a iPodu Touch.

  1. Jako první si spustíte aplikaci Safari.
  2. Necháte načíst požadovanou stránku, která se zobrazuje v mobilní verzi - většinou se jedná hlavně o e-shopy a obsáhlejší webové stránky. Následně tuto verzi přepneme do klasického zobrazení.
  3. Nyní si kliknete do příkazového řádku, kde se zadává adresa a měly by se Vám označit namísto stránky Vaše záložky, které se ihned zobrazí.
  4. Tahem dolů v místě kde jsou záložky si necháte zobrazit možnost "Úplná verze stránky". Pokud nevíte jak nabídky docílit, napovíme Vám, že se jedná o stejné gesto jako děláte například pokud chcete vyvolat nabídku Spotlight na úvodní stránce iPhone.
  5. Kliknete na nabídku "Úplná verze stránky" a nyní se Vám na displeji mobilního zařízení zobrazí datově náročnější, nicméně plně obsáhlá webová stránka, kterou požadujete. Pokud budete chtí zpět mobilní verzi, jednoduše stránku zavřete a opětovně otevřete.

Jedná se o velice snadný a bleskový návod, který zvládne rozhodně každý z nás.

29.05.2016