dne 12.04 závřeno

Pokud vlastníte iPhone, rozhodně jste někdy chtěli nahrát video, jak jej ovládáte, nebo co všechno v něm máte za aplikace. Pokud třeba někomu chcete vysvětlit nějakou věc, video je rozhodně daleko lepší a snadněji pochopitelnější než nějaké screenshoty, které toho bohužel moc neřeknou. Jestliže jste na internetu našli zdlouhavé návody, díky který docílíte nahrávání aktuálního dění na ploše Vašeho iPhone například rovnou do Vašeho notebooku nebo počítače, zapomeňte na to a po přečtení tohoto článku budete doslova a do písmene nahrávat v jedné minutě.

Návod je možná až směšně jednoduchý a pokud jste doposud video z iPhone obrazovky nahrávali nějakým jiným a rozhodně zdlouhavým způsobem, již nyní na něj zapomeňte a pojďme se společně podívat na ten nejlepší a nejrychlejší návod!

Co budete potřebovat? Pomůcky jsou jasné - iPhone, kabel pro nabíjení, MacBook nebo jiné zařízení. A v neposlední řadě je zde také aplikace QuickTime, kterou budete z prostředí OS X zcela bezpečně znát.

Jako první zcela logicky propojíme iPhone pomocí kabelu s MacBookem nebo jiným zařízením. Další pochopitelný krok je spuštění aplikace QuickTime. Dále v Menu pokračujeme na "File" - "New Movie Recording". Okamžitě se zapně webová kamera, takže se nelekněte, uvidíte sami sebe :)

A v poslední řad stačí vedle tlačítko pro nahrávání, které je totožné jako v aplikaci pro nahrávání na iPhone najet na šipku a vybrat si zdroj. Aktuálně je pochopitelně zaškrtnutá možnost FaceTime HD Camera a pod touto možností je Název Vašeho iPhone.

Logicky zvolíte Váš iPhone a na obrazovce Vašeho MacBooku a aplikaci QuickTime se zobrazí plocha Vašeho iPhone. Následně můžete pohodlně ovládat Váš iPhone a nejrůznější aplikace a na obrazovce Vašeho MacBooku vše nahrávat a zaznamenávat.

Jednoduché, nemyslíte?

06.04.2016