Máte na ploše svého iMacu nebo MacBooku několik složek, nebo třeba i souborů, které chcete hromadně, efektivně a hlavně rychle přejmenovat? Pokud ano, nejlepší je si přečíst tento náš návod, díky kterému zjistíte, co přesně pro hromadné přejmenování souborů na OS X musíte udělat. Nebojte se, jedná se o poměrně hodně snadný a jednoduchý návod, který zvládnete a který si shodou okolností také zamilujete.

Postupovat můžete podle těchto následujících čtyř snadných kroků:

  1. Vyberte soubory, které budete chtít přejmenovat.
  2. Klikněte pravým tlačítkem na své myši a vyberte možnost přejmenovat položky (v závorce budete mít uvedené celkové číslo). Následně se Vám otevře dialog - Přejmenovat položku s Finderu.
  3. Nyní můžete vybrat celkový formát, jakým chcete svoje soubory hromadně přejmenovat. Pomocí možnosti Formát můžete všem vybraným souborů dát prakticky úplně jiný název. Volby pro Formát názvu Vám celkově umožní nastavit různá pravidla jakým způsobem chcete, aby se jednotlivé názvy od sebe lišily. Volba Kde = nastavení umístění nastavených pravidel, můžete je umístit buď před a nebo za název souboru, který chcete přejmenovat.
  4. Jedná se o poslední krok, který spočívá v tom, že pokud jste spokojeni se svým nastaevním přejmenování vybraných souborů, stačí stisknout tlačítko Přejmenovat, kterým celou akci potvrdíte. Pokud se Vám změna, kterou jste nyní udělali celkově nelíbí, stačí stisknout klávesovou zkratku CMD+Z a celá akce se tím vrátí do svého původního stavu.

Pro názornou ukázku přikládáme i video, které je rozhodně pochopitelné a snadné.

 

10.05.2016