E-shop funguje v běžném provozu. Balíky expedujeme!
Možnost osobního předání na prodejně po předchozí dohodě.

Před nějakou dobou jsme se dozvěděli, že novým bezdrátovým standardem, který nahradí Bluetooth 4.2 bude Bluetooth 5. Nyní je tato platforma k dispozici všem výrobcům moderní elektroniky. 

Nová generace Bluetooth přináší několik vylepšení. Pátá generace by měla mít až čtyřikrát delší dosah, takže zařízení mezi kterými jsou přenášena data nemusí být v blízkosti několika metrů. Určitých vylepšení jsme se dočkali i v otázce rychlosti. Bluetooth 5 je prý dvakrát rychlejší než předchozí generace 4.2. 

Oba tyto parametry jsou velmi zásadní a prakticky ty jediné o které u bezdrátového přenosu dat jde. Lepší dosah bude znamenat, že nyní bude možné pokrýt signálem Bluetooth celý dům i větší kancelářské budovy nebo dokonce výrobní haly či továrny. 

Kromě vylepšené rychlosti a dosahu má Bluetooth 5 i větší kapacitu přenášených zpráv a také určité technologie, které zabraňují rušení s ostatními signály, což je v dnešní době pro použití v technologicky vyspělých oblastech velmi důležité. 

Pokud vás zajímá, kdy si budete moct koupit první smartphone nebo jiné zařízení s novou generací Bluetooth, tak první zařízení s touto platformou by se mohly objevit na pultech obchodů již během následujících šesti měsíců. Příští generace iPhonu by tak měla určitě Bluetooth 5 disponovat. 

(obrazek)

08.12.2016