Od 18.07 do 22.07 závřeno

Jistě všichni moc dobře víte, že Apple produkty jsou poměrně dražší zařízení, nicméně jsou velice dobře provedena, celkově zpracována a vše do sebe dokonale a jasně zapadá. Díky tomu jsou ceny vyšší, než jsou u konkurenčních produktů, což je zcela logické a lidé s tím počítají. Apple se tedy stává poměrně hodně silným a velkým hráček, který drží ve své kase poměrně hodně peněz. V dnešním článku se společně podíváme jak Apple hospodaří a jak si na tom celkově za svoje roky aktivního působení vede. Jedná se opravdu o hodně zajímavá a poměrně velká čísla.

Společnost Oxfam udělala průzkum a společnost Apple vede jednoznačně nad ostatními ani ne tolik konkurenčními společnostmi co se týče držení množství peněz mimo Spojené státy Americké. Zajímavostí, která byla zjištěna je to, že společnost Apple drží v zahraničí více peněz, než v USA, což je hodně velká zajímavost, která dává smysl.

Samotné zisky společnosti Apple dosahovaly mezi rokem 2008 až rokem 2014 více než 231 miliard dolarů, což je neuvěřitelné číslo, o kterém se nikdy nikomu ani nezdálo. Z této neuvěřitelné částky má Apple držet 181 miliard mimo Ameriku a to díky nejrůznějším dceřiným společnostem, které mají domluvené a nasmlouvané.

(obrazek)

Apple trhá rekordy co se peněžní situace týče, což není něco neobvyklého, jelikož díky svým skvělým produktům lidé navštěvují Apple Store nebo další obchodní centra a dané produkty si vyzkouší a následně také ve většině případů i zakoupí.

Tento fakt s držením peněz mimo USA dokonce kritizovala i vláda USA, jelikož se Apple údajně vyhýbá daním, které následně díky tomuto platí poměrně o dost nižší. Nicméně se nejedná o nějaké nelegální praktiky a něco, co by bylo zakázané v rozporu se zákonem. Toto tvrzení si samotný CEO Tim Cook nenechal líbit  a předstoupil před senát a řekl, že společnost Apple už takto odvede několik miliard na daních, takže se o nic závažného nejedná.

Apple jedná tedy zcela podle práva a nejedná se o nic nelegálního a zakázaného.

03.05.2016