Nedávno jste si zde mohli přečíst o plánovaném Apple Store přímo v Šanghaji, v uplynulých dnech se ale otevřely dveře prvního Apple Storu také v Mexiku.

Otevření Apple Store v Mexiku má ukazovat na plánovanou expanzi Applu do Jižní Ameriky. Na otevření tohoto obchodu v Mexico City čekaly tisíce zákazníků a na Twitteru se k němu vyjádřil i generální ředitel Applu Tim Cook.

(obrazek)

Nový Apple Store se otevřel v sobotu ráno, ale fronty dychtivých zákazníků se před prodejnou začaly tvořit již v pátek okolo sedmé hodiny večer.  

V nové prodejně najdete tzv. Genius Bar, což je pult, za kterým sedí odborníci od Applu a v podstatě poskytují zákazníkům technickou podporu. Můžete tam najít také dřevěné skříňky vyráběné na zakázku, uvnitř kterých je umístěno příslušenství pro Apple zařízení. Dále tam jsou také ikonické dřevěné stoly s displeji nebo prostor pro kurzy a workshopy.

O expanzi Applu do Jižní Ameriky víme asi od ledna 2016. Prodejna v Mexiku je prvním krokem, který tuto strategii potvrzuje. V Mexiko City jsou nadále plánovány ještě dvě prodejny Apple Store, přičemž jedna z nich by měla být tzv. vlajkovou lodí společnosti. Další Apple Store by měly být otevřeny i v městech Guadalajara a Monterrey. Kromě Mexika se Apple snaží dostat i do Argentiny, Chile a Peru.

26.09.2016