Už dlouho se spekuluje o novém MacBooku Pro, který by měl Apple vypustit v průběhu tohoto měsíce. Nyní tuto zprávu potvrdil bloger Macotakara a zároveň přidal pár detailů. 

Informace prý přichází od věrohodného čínského dodavatele Applu, který tvrdí, že v průběhu tohoto měsíce se dočkáme představení MacBooku Pro i jeho uvedení na první pulty obchodů. Nový MacBook by měl disponovat USB-C i Thunderbolt 3. Další zajímavou novinkou je, že Apple se chystá upustit od výroby 11ti palcového MacBooku Air. Nyní se tedy nejmenším notebookem od Applu stane 12ti palcový MacBook a hned po něm bude následovat 13ti palcový MacBook Air. Předpokládáme, že ukončení prodeje 11ti palcového MacBooku Air nastane, až se v obchodech objeví nová řada MacBooků Pro, což by mohlo být již koncem tohoto měsíce. 

(obrazek)

Kromě novinek v oblasti portů a velikosti displejů se dočkáme také nové OLED dotykové lišty u MacBooků Pro. Očekáván je také nový tenčí design. Je nutno zmínit, že na novou řadu MacBooků čeká již velký počet uživatelů Applu. O říjnovém datu se diskutuje již dlouhou dobu. Někteří předokládají vypuštění nových MacBooků 27. října, další tvrdí, že jej Apple posunul až na rok 2017, takže zcela jistí si budeme, až nové stroje opravdu uvidíme. 

18.10.2016