Sledujete politiku? Pokud alespoň okrajově ano, rozhodně budete znát jméno Andrej Babiš, což je poměrně hodně vlivný podnikatel, majitel několika stovek společností a také politik, který má poměrně hodně slibně nastartovanou kariéru, kterou pokud si udrží, jako ministr financí  to bude moci rozhodně někam dotáhnout.

Pojďme opustit politiku a pustit se do světa aplikací. Andrej Babiš v aplikaci? Ano, poslední dobou je to častěji a častěji spojované slovo - neznámý vývojář vytvořil aplikaci pro iOS, díky které se můžete podívat na produkty, které máte běžně ve své domácnosti a díky aplikaci, kterou budete mít ve svém iPhone se přehledně podíváte, zda daný produkt vyrábí některá z firem samotného Andreje Babiše.

Není známo, zda je aplikace vyvinuta spíše aby napadala jeho jméno nebo celkově jeho společnosti a podnikání, nebo na druhou stranu aby každý z nás viděl, kolik produktů má doma právě ze společností, kde je vlastníkem samotný Andrej Babiš.

Používání aplikace je poměrně hodně snadná věc - stačí si aplikaci na (odkaz) a jelikož se jedná o aplikaci, která je zcela zdarma, neměl by v tom být žádný problém. Dále stačí aplikaci otevřít, vzít si do ruky nějaký produkt, který máte doma a nejlépe něco z lednice, jelikož právě na potraviny a doplňky k nim se firmy nejčastěji orientují.

Dále stačí když spuštěnou aplikaci vezmete, kliknete na otevřít fotoaparát a načíst EAN kód, který je součástí každého produktu a výsledek je hned jasný.

(obrazek)

Na displeji Vašeho iPhone se Vám zobrazí buď zelená hláška, že produkt neobsahuje Andreje Babiše, tedy že není vyráběný některou z jeho firem a v tom druhém případě se ukáže červený trojúhelník, který znázorňuje, že se jedná o produkt, který právě firma Andreje Babiše vyrábí.

Jedná se spíše o aplikaci, která pobaví, člověk se nad ní usměje a smaže ji - rozhodně bychom v tom nehledali nic více.

14.06.2016